O letních prázdninách probíhají

i) Letní stáže v Techneciu, v termínu 19.-23.7. a  16.-20.8. 2021 v rámci kterých se můžete každý den od 9:00 do 15:00 věnovat (lego) robotice, programování,  3D tisku nebo některému z tvůrčích projektů, jejichž přehled naleznete v sekci projekty s Tc zde

ii) Maker Camp – tradiční týdenní blok (Ne – So) projektových aktivit tvůrčího charakteru zaměřený hlavně na práci s novými technologiemi, který se již třetím rokem koná pravidelně na konci letních prázdnin v Makerspace talentcenta  Technecium, ve spolupráci s JHV Engineering a FEI UPA. V roce 2021 se bude konat od 22. do 28.srpna.

V rámci Maker Campu se můžete společně s inspirativními vědci, inženýry a mladými makery věnovat např.:

  • Stavbě 3D tiskáren,  3D modelování a 3D tisku
  • Programování jednodeskových počítačů Raspberry Pi a mikrokontrolerů ARduino / ESP32 v jazycích (Python / Mikropython a C/C++), včetně oblíbených robotů M-Bot
  • Elektrotechnice – pájení, využití různých typů součástek, obvodů a tvorba jednoduchých zařízení, antén atp.
  • Tvorbě mechanických strojů a vozítek z Lego Technic či autonomních robotů z Lego Mindstorms a soutěžit v o cenu Lego-Maker
  • Exkurzím do dílen JHV Engiineering i laboratoří Fakulty elektrotechniky a informatiky University Pardubice, kde si vyzkoušíte různá měření a tvůrčí aktivity
  • Logickým a edukačním hrám (Minecraft Education, Kerbal Space Program atp.)
  • Nebo se můžete odreagovat v přírodě v rámci terénních exkurzím za lužními biotopy polabí s biology z Východočeského muzea spojených s environmentálním měřením a sběrem růz. vzorků a mikroskopováním
  • Součástí programu je také závěrečný 2 denní hackathon, v rámci kterého máte za úkol sestrojit např. autonomního robota, funkční meteostanici nebo jiné elektronické či elektro-zařízení, raketu s návratovým a měřícím systémame, dálkově řízené letadlo, horkovzdušný balon s kamerou a trackovací gps, mikroskop či dalekohled, který můžete v případě jasného počasí otestovat v rámci závěrečného nočního astronomického pozorování a fotografování.

iii) Týdenní badatelská T-Expedice,  která navazuje na tradici letních Science Campů (2014 -2019) a kterou realizujeme od roku 2020 ve spolupráci s evropským talentcentrem Talnet (NPI). V roce 2021 se bude konat v termínu 11.-17.července.  T-Expedice je věnována především realizaci týdenních badatelských záměrů spojených s přírodní vědou a technikou jak v terénu tak i v laboratořích. Technecia a Gymnásia Mozartova PArdubice.  Expedice je skvělou příležitostí k praktickému seznámení se s tím jak se dělá současná věda a ideální možností jak udělat výkop vlastního badatelského projektu (např. ročníkového či maturitního projektu, Amavetu, SOČ atp.) ve spolupráci s inspirativními vědci a inženýry ze špičkových pracovišť vědy, výzkumu a vývoje.

Oborové badatelské zaměření T-Expedice Pardubice 2021 zahrnuje:
6) GLOBE – “Microplastic protocol testing 
9) Pokusní králíci (sirotčí data z evoluční psychologie) aneb Science Starter
10) Fyzikální chemie a nanovědy s vědci z UFCH AV ČR (nanomateriály a jejich příprava a charakterizace, elektrochemie, optická spektroskopie a vysoce rozlišená mikroskopie)
11) Historie raket a střelného prachu (ke 101 letům pardubické Explosia “…společnosti na látky výbušné” )
12) COVID19 – jak bojovat s pandemií pomocí DIY science & technology (hackathon s vědci a techniky, kteří se podíleli na vývoji a testování roušek a dalších opatření proti covid)
k těmto tématům můžete do 3.5. 2021 podávat své badatelské a tvůrčí týmové záměry. Týmy se následně zúčastní online hackathonu 8. – 9.5. s vědci a inženýry na základě kterého bude vybráno 4 – 6 projektů, které budou v rámci T-Expedice realizovány. (V případě převysu kvalitních záměrů budou další záměry realizovány v rámci Maker Campu v srpnu 2021)
oborové zaměření T-Expedice doplńují na celoroční vzdělávací programy Technecium (v případě témat 6 a 7 také mezinárofního programu GLOBE). K 3,4,5,9 běží tematická online příprava formou seminářů. K 1,2, 6, 7,8, 10, 11, 12  běží kurzy robotiky, programování, elektrotechniky a mikroelektroniky, 3D tisku, a tematické oborové přednášky z astronomie, DPZ, biologie, ochrany přírody, ekotoxikologie, optiky a fyzikální chemie a raketový klub. Podrobnosti naleznete v sekci TechneciumONLINE. Tyto programy důrazně doporučujeme jako součást jarní přípravy na T-Expedici . Spolu s tím proběhnou v dubnu, květnu a červnu 4 víkendová soustředění s vědci a techniky s cílem podpořit přípravu vašich projektovým záměrů na letní T-Expedicí.
Letní programy 2021 připravujeme ve spolupráci s JHV Engineering, FEI UPa, PřF UK, JČU, ČVUT, ASU AV ČR, UFA AV ČR, UFCH AV ČR, IBOT AV CZ, Sisyfos, Pokusní Králíci a TEREZA..

 

PODROBNOSTI k minulým ročníkům, které již proběhli v Techneciu: 

MAKER_CAMP 2020, T-Expedice 2020 Foto a video, Projektové výstupy (Případné další podrobnosti k T-Expedici jsou uvedeny na stránkách našeho partnera evropského talentcentra Talnet)

MAKER_CAMP 2019   (Foto z MakerCampu 2019 a dalších vzdělávacích akcí UTESLA je v sekci Multimedia zde)

 

OBECNÉ ORGANIZAČNÍ INFORMACE: 

Místo konání letních prázdninových programů:

Technecium – Talentcentrum Průmyslu 4.0 (areál JHV Engineering)  Nádražní  641, Pardubice:

https://mapy.cz/zakladni?x=15.7385568&y=50.0520179&z=17&source=addr&id=11179149

Ubytování:

Po předchozí domluvě možno individuálně zajistit. (V případě pište na prokop.alex@gmail.com)

Doprava na místo: 

autem – příjezd od Pardubic kolem Rosického nádraží,odHradec Králové odbočkou do Rosic, přes koleje až k zadní bílé budově areálu JHV, možnost parkování na místě zajištěna

na kole – možnost příjezdu po cyklostezce Rosice – Doubravice, stojany na kola na místě

Alternativně můžete využít také vlak (zastávka Rosice) nebo MHD (zastávky Polabiny Okrajová, Polabiny Sluneční, Rosice Kréta ),z obou stanovišť (parkoviště u železniční zastávky Rosice resp. nákupního centra Kaufland – lekárnaDr.Max) zajištujeme svoz na místo. V případě přání svozu Vašich dětí od Kauflandu nebo do nádraží v Rosicích nás prosím předem kontaktujte na tel. čísle: 774 143 458

Pro děti je v ceně tábora zajištěn pitný režim, dopolední i odpolední občerstvení, k dispozici je kuchyňka, je možné zajistit i teplý oběd (3 chody) .

Platba:

číslo účtu: 244 423 202/0300, jako variabilní symbol uveďte prosím prvních 6 čísel rodného čísla (bez údajů za lomítkem)

(zaměstnance JHV Engineering s.r.o. prosíme o uvedení “JHV” do poznámky k platbě)

Cena –  viz info k aktuálnímu ročník

(Naší snahou je zpřístupnit programy “Letnbí školy” všem šikovným mladým lidem, proto individuální žádosti o slevu zápisného směřujte na e-mail: prokop.alex@gmail.com)

Kontakt na realizátora: 

Mgr. Alexandr Prokop

E: prokop.alex@gmail.com

T: +420 774 143 458

 

TECHNECIUM – Talent centrum Průmyslu 4.0

Nádražní 641
533 51 Pardubice

Česká republika

KONTAKTY

A. Prokop – 774 143 458; prokop.alex@gmail.com

Jaroslav Bartel – 739 879 275

Translate »