ASTROBIOLOGIE

ASTROBIOLOGIE – s biologií až na práh kosmu a ještě dál

Lektor: RNDr. Tomáš Petrásek PhD.

Doporučený věk: 14 – 20 let

Na semináři se seznámíme s planetou Zemí a životem na ní i s naším kosmickým okolím, zamyslíme se nad tím, co to život vlastně je i nad možnostmi jeho existence někde jinde. Astrobiologie nabízí zajímavou mezioborovou perspektivu kombinující snad všechny přírodní vědy i techniku. Kurs se věnuje tématům jako jsou extrémní prostředí a extrémofilní organismy, planety sluneční soustavy, výzkum vesmíru a kosmonautika, vznik života a vývoj rozumných bytostí. Součástí kursu jsou přednášky, diskuse, experimenty myšlenkové i laboratorní.

Vybraní zájemci se mohou stát součástí týmu Stratobox 2.0, který staví vlastní (Near Space) experiment, jež poletí až k hranicím vesmíru na stratosférickém balonu. Realizace experimentu ve spolupráci s odborníky je příležitostí pro ročníkový projekt nebo SOČ v oblasti biologie, fyziky, či informatiky (ICT).

Seminář začíná 9.11. 2020 v 17:00 úvodní přednáškou RNDr. Tomáše Petráska PhD.  z Fyziologického ústavu AV ČR v Praze na téma „Základy astrobiologie..“ Její záznam můžete shlédnout také na You-Tube kanálu UTESLA.

Online kurz probíhá v prostředí Discord, resp. od prosince 2020 v Google Classroom. Live streamovaná setkání probíhájí každý týden v pondělí od 17:30 do 19:00 na meet.jit.si, záznamy jednotlivých přednášek, presentace a zadání k samostatné práci jsou pro Vás k dispozici v online prostředí.

Registrovat se můžete zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsH_p35xvdZ79aO_oWBkE0MdeDORdPT7iDkfeL6vSkoenEYA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&gxids=7628

Po registraci získáte přístupové údaje do online prostředí.

Translate »