Program PÁTEČNÍCI Z TECHNECIA 2021
(možnost změny ze závažných důvodů vyhrazena)
Leden
15. 1. Michal Walter – Alternativci na českém psychotrhu
19. 1. Vladimír Wagner – Současnost a budoucnost jaderné energetiky
22. 1. Martin Rybář – Extrémní stavy hmoty
26. 1. Robin Kopecký – O robotech a lidech: experimentální filosofie interakce stroje a člověka
29. 1. Petr Janeček – Městské legendy, hoaxy a fámy v době koronaviru
Únor
2. 2. Lukáš Roubík, Miloslav Šindelář – Moderní výživa: mýty versus fakta
5. 2. David Heyrovský – Temná hmota ve vesmíru
9. 2. Aleš Kuběna – Různé druhy nemožného v matematice
12. 2. Lukáš Čížek – Paradoxy ochrany hmyzu v České kotlině: Občanská věda jako nepromlčitelný zločin a další historky ze zeleného podsvětí
16. 2. Jaromír Beneš – Změny sídelní struktury a otázky kontinuity obyvatel na území Čech v době poledové: pohled soudobé archeologie a biologie
19. 2. Martin Přeček – Jaderná chemie: od energetiky až po radiolýzu
23. 2. Tomáš Jakoubek – Fyzikální symetrie a studie jejich narušení
26. 2. Adam Hradilek – Čechoslováci v Gulagu: dokumentace politických represí v Sovětském svazu
Březen
2. 3. David Černý – Etika očkování
5. 3. Zdeňka Bendová – Biorytmy a světlo v noci
9. 3. Michal Václavík – Výzkum a život na Mezinárodní kosmické stanici ISS
12. 3. Renáta Androvičová – Kartografie lidské sexuality
16. 3. Martin Gembec – Barvy vesmíru
V dalších vydáních Pátečníků z Technecia se můžete těšit též na tyto přední české vědce a odbory (konkrétní termíny budou včas upřesněny):
Vladimír Socha (paleontologie)
Marie Běhounková (geofyzika/planetologie)
Petr Kulhánek (astrofyzika)
Petr Kabáth (astronomie)
Cyril Brom (informatika),
David Schmoranzer (fyzika nízkých teplot)
Martin Ferus (astrochemie)
Daniel Dražan (vakcinologie)
Lukáš Nádvorník (optika)
Jan Toman (evoluční biologie)
Jan Vojtko (psychologie)
Michal Pitoňák (sociální geografie)
(termín bude upřesně)
Oslovili jsme pro Vás také další špičkové vědce jako je:
David Král (entomologie), Petr Scheirich (astronomie), Bronislav Ostřanský (orientalistika), Josef Lhotský (evoluční biologie), Jindřich Prach (geologie), Eva Landová (etologie), Ondřej Lexa (geologie), Milan Trojánek (infektologie), Tomáš Bayer (kartografie), Ondřej Vrtiška (vědecká žurnalistika), Gunter Kletetchka (geologie), Petr Tureček (evoluční biologie), Kamil Knorovský (neurochirurgie), Jan Šoltés (anesteziologie)

TECHNECIUM – Talent centrum Průmyslu 4.0

Nádražní 641
533 51 Pardubice

Česká republika

KONTAKTY

A. Prokop – 774 143 458; prokop.alex@gmail.com

Jaroslav Bartel – 739 879 275

Translate »