ExoBio

16.8. – 20.8. ExoBio – s biologem do kosmu: Na stopě života ve vesmíru.

 

 

Unikátní vědecko technický kemp v Praze a Pardubicích pro mladé badatele a badatelky z celé ČR – a navíc ZDARMA!.

Zajímají vás tajemství života ve vesmír a jak ho můžeme studovat? Chcete se naučit jak k tom využívat nové technologie a znalosti z různých vědních oborů? Zúčastněte se kempu . ExoBio – s biologem do kosmu: Na stopě života ve vesmíru!

Doporučený věk: 10 – 19 let.

Individuální program dle věku a zájmu: Junior badatel a vývojář (10-12let), Science Starter (12-15 let), Vědecko technický (SOČ) inkubátor: (16-19)

V rámci kempu zajiš´tujeme  stravování a ubytování v místě konání.

POZOR! Omezený počet míst: 15

Registrovat se můžete zde: https://tinyurl.com/ScienceKempy2021

Seznamte se s životem na naší planetě a možná i někde jinde! Postavte si vlastní přístroje a vyšlete svou objevitelskou misi až k hranici vesmíru!
Letní camp vám nabídne experimenty, workshopy, přednášky a exkurze související s tématy průzkumu vesmíru, extrémní biologie, mimozemského života i vzniku života na Zemi.

Vyzkoušíte si práci s mikroskopem, poznáte nejdrsnější formu života na Zemi a postavíte si vlastní přístroje. Budeme realizovat chemické experimenty, při nichž z jednoduchých molekul vznikají základní stavební kameny života.

Vyvrcholením letního kempu bude vypuštění sondážní rakety a stratosférickém balonu, který vynese váš experiment až k hranicím vesmíru.

Lektoři: RNDr. Tomáš Petrásek PhD., Mgr. Alexandr Prokop, RNDr.Kateřina Nováková PhD., RNDr. Jana Kvíderová PhD., RNDr. Stanislav Mihulka, PhD., Mgr. Lenka Jelena Příplatová PhD., Ing.Jan Zigmund PhD., Ing Michal Kalousek, Ing. Zdeněk Kyncl, Karel Čtvrtečka, Jaroslav Bartel, Ing Michal Kalousek, Ing. Zdeněk Kyncl a vědci a inženýři FEI UPa a JHV Engineering

(Vzhledem k možným neočekávaným okolnostem (Covid atp.) – změna vyhrazena)

Translate »