Baví Vás věda a technika? Rádi tvoříte nové věci? Navštěvujte SOBOTNÍ VÍKEND S VĚDOU A TECHNIKOU v Talentcentru Průmyslu 4.0 – Technecium, Nádražní 641, Pardubice -Rosice.

SOBOTNÍ VÍKENDY S VĚDOU A TECHNIKOU běží 1x měsíčně v sobotu od 9:30 do 13:30 (v případě aktivity Tc – Klubu až 1530) a skládají se z  několika paralelních dílen (workshopů) pro mladé tvůrce a badatele s následujícími tématy:

  • LegoMechanika & LegoRobotika  – stavění a programování Lego Mindstorms EV3: podle vaší úrovně, zájmu a fantasie si můžete vybírat různé Lego-inženýrské projekty inspirované http://www.legoengineering.com/, vyzkoušet si úlohy z loňských ročníků Robosoutěže ČVUT, Robotického dne MFF UK nebo realizovat vlastní projekty
  • V na návaznosti dílnu Legorobotiky se s námi můžete zúčastnit také různých robotických soutěží jako je Robosoutěž (ČVUT), Robotický den (MFF UK), mezinárodní First Lego League, Robo Rave atp.
  • Elektrotechnická dílna & Arduino – vytváření jednoduchých elektrických obvodů, osazování a pájení PCB, základy práce s Arduino a nepájivým polem, osazování různých senzorů, jednoduché projekty IoT atp.
  • 3D dílna – 3D modelování, 3D scanování a 3D tisk: ukážeme si přípravu a realizaci jednoduchých 3D modelů, modelování v TinkerCAD a SolidWorks, tisk (PLA) – z vlastních dat nebo z využitím existujících modelů na thingiverse atp. (složitější tj. déle trvající tisky vám můžeme po dohodě dodatečně zaslat domů).
  • V návaznosti na dílnu 3D modelování se s námi můžete také zúčastnit mezinárodní soutěže Evropské kosmické agentury – Moon Camp Challenge,  která spočívá ve vytvoření virtuálního modelu měsíční základny. Podrobnosti se dozvíte v rámci doprovodné přednášky.
  • Raspberry dílna – programování v jazyce Python: ukážeme si základy jednoho z nejpopulárnější (a nejpřívětivějších) programovacích jazyků současnosti, vyzkoušíte si práci s mikropočítačem Raspberry se kterým následně zrealizujeme několik zajímavých úloh (přizpůsobených vaší úrovni a zájmu), vyzkoušíte si napsat jednoduchý kód pro Raspberry umístěné na Mezinárodní kosmické stanici (ISS) – AstroPi atp. pokročilejší si také mohou vyzkoušet programování Lego robotů v jazyce micropython, práci s RasPi kamerou případně i další úlohy dle jejich zájmu a fantasie
  • Přírodovědné Experimentárium (Laboratoř) – v rámci těchto dílen realizujeme fyzikální, biologické a chemické experimenty, učíme se používat (a konstruujeme) různé vědecké nástroje a techniky ( rychlokamera, mikroskopie, solarografie, elektrochemie, fluorescence, hydrodynamika atp.) pracujeme v laboratoři (a pokud to počasí dovolí) i v terénu
  • Setkání Tc – Klubu –  přírodovědné experimetárium doplnuje série presentací a pracovních schůzek k celoročním tvůrčím a badatelských projektům (Amavet,SOČ aj.), které se zaměřují na nejrůznější přírodovědné experimenty, sběr dat o životním prostředí, inženýrské a programátorské projekty (robotika, IoT, stavba modelů a zařízení) * do kterých se s námi můžete zapojit také Vy. (*  dálkově řízená robotická ponorka UT-Sub / Knowtilus, stratosférická sonda StratoBox, CanSat – UTSat, Astro Pí Mission Space Lab, Dálkový průzkum Země, Mikroplasty v prostředí, Parazitologie a behaviorální psychologie atp., více informací o vyhlášených tématech zde: https://technecium.org/projekty/  případně pokud je to v našich možnostech, rádi vám umožníme představit a realizovat i vaše vlastní nápady a myšlenky)

Programy jsou vhodné pro všechny mladé tvůrce a badatele ve věku 9 – 99 let (ano i stále mladí a hraví rodiče a prarodiče jsou srdečně zváni). Je možné se zúčastnit jak jednorázově tak i opakovaně (tj. jako víkendový kroužek). Setkání Tc-Klubu je zdarma, ostatní témata jsou á 250 Kč/os., na místě je možné domluvit snížené rodinné vstupné. Frekventanti Tc-kurzů mají 50% slevu.

Na místě je k dispozici pití, a drobné občerstvení. Je možné objednat Pizzu.

 

Termíny:

Ročník 2019/2020 (1. pololetí) zahájil 14.9. 2019 Den otevřených dveří v Techneciu, na které navazují soboty 19. října, (9. listopadu, přesunuta), 30. listopadu, 7. a 8. prosince (mimořádný fyzikální hackathon – Jak na mezinárodní Turnaj mladých fyziků) a poté přednánoční a novoroční dílny, které probíhají 21. prosince respektive 11. ledna.

Ročník 2019/2020 (2. pololetí) zahajuje 29.2. 2020 Přechodná sobota v Techneciu, na který navazují Víkendy s vědou v sobotu 28.března. 18.dubna.16. května (výjezdní) a 20.června.

 

Registrace na Sobotní víkendy s vědou a technikou je možná zde.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat emailem na prokop.alex@gmail.com nebo telefonicky na 774143458.

 

Budeme rádi pokud naši nabídku budete šířit dále mezi Vaše známé, kolegy a kamarády, leták na Sobotní víkendy s vědou a technikou je zde. 

Programy běží s podporou generálního partnera JHV Engineering s.r.o a NIDV (Krajské sítě na podporu nadání) Královehradeckého a Pardubického akraje

 

 

TECHNECIUM – Talent centrum Průmyslu 4.0

Nádražní 641
533 51 Pardubice

Česká republika

KONTAKTY

A. Prokop – 774 143 458; prokop.alex@gmail.com

Jaroslav Bartel – 739 879 275

Translate »