Mikrokontrolery a IoT (ARDUINO)

Zajímá tě, co řídí většinu „chytré“ elektroniky kolem nás? MIKROKONTROLERY! Chceš jim porozumět a naučit se s nimi pracovat a využít jejich obrovský potenciál?

V tomto kurzu se naučíme jak takové mikrokontroléry fungují, jak je zapojit a naprogramovat. Pro veškeré projekty budeme používat vývojové desky ARDUINO (*)

(jedná se o opensource platformu, která je známá po celém světě a těší se oblibě nejrůznějších vývojářů)

  • V kurzu si postupně projdeme základy elektroniky, abychom uměli vše správně zapojit a porozumíme principu funkčnosti mikrokontrolérů.
  • Dále si probereme strukturu jazyku C++ s jehož pomocí budeme všechny naše projekty programovat.
  • S těmito základními znalostmi si vyzkoušíme blikání s LED diodami, nebo například reakce na tlačítka.
  • Následně si představíme základní senzory, které nám umožní snímat nejrůznější veličiny jako je teplota, tlak, intenzita světla a mnoho dalších.
  • Na závěr celého kurzu si každý postavíte svůj vlastní projekt“.

Tento kurz je koncipován jako úvod do práce s mikrokontrolery pro mladé badatele a tvůrce, kteří chtějí při realizaci svých badatelských a tvůrčích projektů využít fantastických možností, které aplikace mikrokontrolerů, senzorů, servomechanismů resp. IoT ve vědě, technice či umění přináší.

Online kurz probíhá v prostředí Discord, resp. od prosince 2020 v google classroom. Live streamovaná setkání probíhájí každý týden ve čtvrtek od 1530 do 1700 na meet.jit.si, záznami jednotlivých lekcí jsou k dispozici v online prostředí.

Registrovat se můžeš zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsH_p35xvdZ79aO_oWBkE0MdeDORdPT7iDkfeL6vSkoenEYA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&gxids=7628

Po registraci získáš přístupové údaje do online prostředí.

(* případě zájmu se můžeme věnovat i mikrokontrolerům řady ESP32, které jsou vhodné pro aplikace typu IoT tzv. Internetu věcí)

Translate »