Robot Maker Camp

5.7. – 9.7.   Robot Maker Camp: S 3D tiskem a chytrými stroji do vesmíru a budoucnosti.

 

Jedinečný letní vědecko-technický kemp pro mladé tvůrce, badatele a badatelky z celé ČR – a navíc ZDARMA!.

Zajímá Vás moderní věda a technika? Chcete objevit možnosti robotiky? Zúčastněte se Robot Maker kempu!

Doporučený věk: 10 – 19 let

Individuální program dle věku a zájmu: Junior badatel a vývojář (10-12let), Science Starter (12-15 let), Vědecko technický (SOČ) inkubátor: (16-19)

V rámci kempu zajiš´tujeme  stravování a v případě potřeby též ubytování v místě konání.

POZOR! Omezený počet míst: 15

Registrovat se můžete zde: https://tinyurl.com/ScienceKempy2021

V rámci Robot Maker Campu v Praze a Pardubicích na vás čeká řada atraktivních a jedinečných aktivit spojených s vědou a technikou, jako je:

  • Stavba mechanických strojů a robotů z z Lego Technic a Lego Mindstorms EV3 (a s tím spojená soutěž v o cenu Lego-Maker)
  • Praktické využití robotiky a elektroniky a 3D tisku pro vypouštění raket, stratosférických balonů, astronomické pozorování nebo kosmický design ( a s tím spojená soutěž o cenu Space – robotics Maker)
  • Konstrukce a terénní testování létajících, plovoucích či pozemních dronů a senzorů do extrémních prostředí (a s tím spojená  soutěž v o cenu Extreme – robotics Maker)
  • Základy Programování Raspberry Pi a Arduino
  • Základy sestavování a pájení elektrických obvodů a zařízení
  • Základy 3D modelování a 3D tisku (v případě zájmu take stavba 3D tiskáreny)
  • Ve volných chvílích můžete odpočívat nebo soutěžit v logických a edukačních hrách jako je Minecraft Education, Kerbal Space Program
  • Přednášky a tvůrčí a badatelské exkurze za odborníky do dílen a laboratoří JHV Engiineering a Fakulty elektrotechniky a informatiky University Pardubice (FEI UPa) jsou ideání příležitostí k navázání spolupráce se špičkovými odborníky z praxe nad atraktivními tématy moderní vědy a techniky.

Lektoři: RNDr. Tomáš Petrásek PhD., Mgr. Alexandr Prokop, RNDr.Kateřina Nováková PhD., RNDr. Jana Kvíderová PhD., RNDr. Stanislav Mihulka, PhD., Mgr. Lenka Jelena Příplatová PhD., Ing.Jan Zigmund PhD., Ing Michal Kalousek, Ing. Zdeněk Kyncl, Karel Čtvrtečka, Jaroslav Bartel, Ing Michal Kalousek, Ing. Zdeněk Kyncl a vědci a inženýři FEI UPa a JHV Engineering

(Vzhledem k možným neočekávaným okolnostem (Covid atp.) – změna vyhrazena)

Translate »