BioExtreme

12.7. – 16.7. BioExtreme – zkoumáme hranice přežití! Expedice za extrémními organismy do extrémních prostředí.

 

 

Unikátní letní expedice z Třeboně až do Polabí pro mladé badatele a badatelky z celé ČR – a navíc ZDARMA!.

Zajímá vás biologie? Chcete poznat něco extrémního? Zúčastněte se do expedičního kempu BioExtreme!

Doporučený věk: 10 – 19 let

Individuální program dle věku a zájmu: Junior badatel  (10-12let), Science Starter (12-15 let), Vědecký (SOČ) inkubátor: (16-19)

V rámci kempu zajiš´tujeme  stravování a ubytování v místě konání.

POZOR! Omezený počet míst: 15

Registrovat se můžete zde: https://tinyurl.com/ScienceKempy2021

Expediční kemp je otevřen pro zájemce o biologii a životní prostředí. Seznámíte se s problematikou extrémních prostředí a s takzvanými extrémofilními organismy. Úkolem kempu – expedice je prozkoumat  a zdokumentovat vybrané extrémní lokality na Třeboňsku a v Polabí. Vrámci expedice proběhne též 1-denní badatelská stáž na Botanickém ústavu AV ČR V Třeboni.

V rámci kempu mají účastníci  možnost podílet se také na přípravě experimentu týkajícím se sběru dat za polárním kruhem – stavbě sondy Payer 1, která bude v průběhu školního roku 2021-2022 umístěna na polární stanici na souostroví Špicberky v Severním ledovém oceánu.

Nejúspešnější budou odměněni věcnými cenami a dostanou možnost realizovat SOČ na téma extremofilní organismy na půdě AV ČR.

Lektoři: RNDr. Tomáš Petrásek PhD., Mgr. Alexandr Prokop, RNDr.Kateřina Nováková PhD., RNDr. Jana Kvíderová PhD., RNDr. Stanislav Mihulka, PhD., Mgr. Lenka Jelena Příplatová PhD., Ing.Jan Zigmund PhD., Ing Michal Kalousek, Ing. Zdeněk Kyncl, Karel Čtvrtečka, Jaroslav Bartel, Ing Michal Kalousek, Ing. Zdeněk Kyncl a vědci a inženýři FEI UPa a JHV Engineering

(Vzhledem k možným neočekávaným okolnostem (Covid atp.) – změna vyhrazena)

Translate »