Pro školní rok 2019/2020 (září-červen, 1x týdně) nabízíme tyto PRESENČNÍ KURZY:

 • Lego-robotika (Robo Rave, FLL … )

S robotickou sadou Lego Mindstorms EV3, současnou nejlepší stavebnicí robotiky, budeme vytvářet základní převody až po autonomní vozidla a kráčející stroje vybavené mnoha senzory a aktivními prvky. Účast na robotických soutěžích v ceně.

Vhodné pro 1. a 2. stupeň ZŠ

Talentcentrum Pardubice: středa, 15:00-17:00;   čtvrtek, 14:00-16:00

FZŠ Táborská Praha: úterý, 13:30-16:00

 • Elektrotechnika (radiotechnika, microprocesory)

Víte, čím se liší dioda a tranzistor a jak je použít? Chcete si postavit vlastní blikač, zabezpečovací zařízení, nebo anténu a poslouchat zvuky vesmíru? Naučíte se pracovat s pájkou a mikropájkou, používat běžné součástky a připravovat si plošné spoje. To vše a ještě mnohem víc v kurzu elektrotechniky.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Talentcentrum Pardubice: čtvrtek 16:00-18:00

FEI UPa: středa, 16:30-18:00 (od 2.pololetí)

 • Programování (Python, Arduino – C/C++)

Od principů algoritmizace a fungování integrovaných obvodů až po programovaní her na mikropočítačích Raspberry, řízení robotů či jiných periferií na Arduino a ještě mnohem víc projektů se studenty a odborníky z FEI UPa, ČVUT Praha a JHV Engineering.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Talentcentrum Pardubice: čtvrtek, 16:00-18:00

FEI UPa: středa, 16:30-18:00 (od 2.pololetí)

 • 3D tisk a 3D tiskárny 

Společně si postavíme 3D tiskárnu, naučíme se základním postupům kalibrace, vyzkoušíme si rozdíly mezi jednotlivými tiskovými materiály, naučíme se používat 3D skener, připravit si 3D model k vytištění a odneseme si jej vytištěný domů. Čeká na vás spousta atraktivních projektů a hranicí bude jen vaše fantasie.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Talentcentrum Pardubice: úterý, 16:00-18:00

 • Digitální grafika, design a nová média

Tvůrčí práce s grafickými tabletem a aplikacemi jako je: Premiere – filmový střih, After Effects – vizuální efekty a pohyblivá grafika, Character Animator – 2D real-time animátor, Adobe Audition – mixování a úpravy zvuku nebo Adobe Spark zaměřený na tvorbu videopříběhů. To vše doplněné o možnost využívat nové technologie Průmyslu 4.0jako je 3D tisk, robotika či interaktivní prvky a senzory.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Talentcentrum Pardubice: úterý, 16:00-18:00

 • Přírodovědné Experimentárium (fyzika, chemie, biologie)

Badatelské experimenty s fyziky, chemie a biologie s využitím moderních technologií průmyslu 4.0, které ve škole nezažijete. Ukážeme si jak se dělá přírodní věda. Proč je důležitý experiment. Co je to molekulární kuchyně. Jaký je svět nejmenších a největších rozměrů. Budeme vytvářet nové věci a ukážeme si jak se pro to můžeme inspirovat přírodou. To vše s odborníky z University Pardubice, Východočeského muzea, PřF UK a JHV Engineering.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Talentcentrum Pardubice: středa, 16:00-18:00 (od 2.pololetí)

 • Matematické hry a hlavolami

O tom, že matematika nejsou jen rovnice a také o tom, že čísel není potřeba se bát. Naučíme se na svět pohlížet jazykem matematiky a objevíme spoustu nových a zajímavých věcí v přírodě kolem nás.

Vhodné pro 1. a 2. stupeň ZŠ

Talentcentrum Pardubice: úterý, 15:00-17:00 (od 2.pololetí)

 • Lego-robotika, matematika, programování a 3D tisk

S Lego Mindstorms EV3 budeme stavět a programovat pokročilé roboty i autonomní vozidla vybavené mnoha senzory a aktivními prvky. Přitom budeme pracovat v jazyce Python. Zároveň si ukážeme a naučíme se používat 3D tisk, který využijeme pro stavbu robota nebo jiných senzory vybavených zařízení řízených pomocí Arduino a Raspberry Pi. Účast na robotických a technických soutěžích (Robotický den, Amavet atp.)  je v ceně.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Gymnázium Nad Štolou Praha: středa, 14:00-18:00 (od 2.pololetí, prezenčně 1x za 14 dní – sudé týdny, liché týdny online)

Pro registraci na jednotlivé kurzy vyplňte tento Google formulář.

Budeme rádi pokud naši nabídku budete šířit dále mezi Vaše známé, kolegy a kamarády, leták s nabídkou presenčních kurzů je zde

 

Ve spolupráci s Talnet nabízíme ve školním roce 2019/2020 též ONLINE KURZY:

Nabídka kurzů pro 1. pololetí je k dispozici zde: http://www.talnet.cz/t-kurzy

Pro 2. pololetí školního roku 2019/2020 připravujeme spolu s odborníky z FEI UPA, ČVUT, JHV Engineering, UFCH JH AV ČR, RECETOX, PřF UK a FGU AV ČR nová témata:

 • Programování Python a Java
 • 3D tisk a aditivní technologie – Maker Online
 • Průmysl 4.0 a Internet věcí (IoT)
 • Současná fyzikální chemie – Nanovědy a nanotechnologie
 • Dálkový průzkum Země a jeho využití
 • Ekotoxikologie v praxi
 • Astrobiologie – biologie za hranicemi kosmu
 • STEAM – Art, Science & Indutry 4.0

 

Programy běží s podporou generálního partnera JHV Engineering s.r.o, FEI UPa a NIDV (Krajské sítě na podporu nadání) Královehradeckého a Pardubického kraje

TECHNECIUM – Talent centrum Průmyslu 4.0

Nádražní 641
533 51 Pardubice

Česká republika

KONTAKTY

A. Prokop – 774 143 458; prokop.alex@gmail.com

Jaroslav Bartel – 739 879 275