Kurzy, Kroužky, Klub = Program 3K = Kritické myšlení, Kreativita a Kompetence pro 21. století

Zajímá vás věda a technika? Rádi bádáte a nebo tvoříte nové věci? Chcete se potkávat s podobně zaměřenými vrstevníky a studenty středních a vysokých škol nebo inspirativními vědci a inženýry, kteří mají za sebou léta praxe?  Chcete zažít dobrodružství a naučit se dělat mimořádné věci? Navštěvujte náš Program 3K pro nadané, tvořivé a přemýšlivé děti a mládež.

Pravidelné KURZY, KROUŽKY A KLUB, běží každý týden od 30. září do 10. června (podrobnosti jsou uvedeny u každé z aktivit).

V případě jakýchkoliv dotazů pište nebo volejte (prokop.alex@technecium.org), +420774143458

Pro školní rok 2021/2022 navíc připravujeme ve spolupráci s Gymnáziem Mozartova, PřF UK a UFCH AV ČR tyto kroužky:

  • Optická mikroskopie a mikrosvět – fascinující ponor do okem neviditelného světa malých rozměrů (živé i neživé přírody) s využitím různých fyzikálních, chemických a bio-medicínských triků a technologií od 17. do 21. století i blízké budoucnosti.
  • Chemie v kuchyni, barevná chemie a elektrochemie – propojení moderní vědy a porozumnění světu atomů a molekul s praktickými a užitečnými věcmi každodenního světa kolem nás i v nás (a které můžete dělat i doma:).

VZHLEDEM K AKTUÁLNÍ EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI NAHRAZUJE PRESENČNÍCH PROGRAMY 3K (minimálně do konce 1Q/2021) – PROGRAM TECHNECIUM ONLINE

Pro školní rok 2020/2021 (září-červen) nabízíme tyto KURZY, KROUŽKY A KLUB pro tvořivé a přemýšlivé děti a mládež:

  • Kroužek Lego-robotika (Robosoutěž, Robo Rave, FLL … )

S robotickou sadou Lego Mindstorms EV3, současnou nejlepší stavebnicí robotiky, budeme vytvářet základní převody až po autonomní vozidla a kráčející stroje vybavené mnoha senzory a aktivními prvky. Účast na robotických soutěžích v ceně.

Vhodné pro 1. a 2. stupeň ZŠ, SŠ

Talentcentrum – Technecium, Pardubice: středa 14:00-16:00 a 16:00 – 18:00; čtvrtek 14:00-18:00

FEI Universita Pardubice: bude upřesněno

FZŠ Táborská, Gymnásium nad Štolou, Praha:  bude upřesněno

  • Kroužek Elektrotechnika (radiotechnika, microprocesory)

Víte, čím se liší dioda a tranzistor a jak je použít? Chcete si postavit vlastní blikač, zabezpečovací zařízení, nebo anténu a poslouchat zvuky vesmíru? Naučíte se pracovat s pájkou a mikropájkou, používat běžné součástky a připravovat si plošné spoje. To vše a ještě mnohem víc v kurzu elektrotechniky.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Talentcentrum – Technecium, Pardubice: středa 16:00 – 18:00, čtvrtek 16:00-18:00

FEI Universita Pardubice: bude upřesněno

  • Kroužky a kurzy Programování (Minecraft, LEGO Mindstorms, Python, Arduino – C/C++)

Od principů algoritmizace a fungování integrovaných obvodů až po programovaní her na mikropočítačích Raspberry, řízení robotů či jiných periferií na Arduino a ještě mnohem víc projektů se studenty a odborníky z FEI UPa, ČVUT Praha a JHV Engineering.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Talentcentrum – Technecium, Pardubice: středa 14:00-16:00 a 16:00 – 18:00; čtvrtek 14:00-18:00 

FEI Universita Pardubice: bude upřesněno

  • Turnusový víkendový kurz 3D tisk a 3D tiskárny 

Společně si postavíme 3D tiskárnu, naučíme se základním postupům kalibrace, vyzkoušíme si rozdíly mezi jednotlivými tiskovými materiály, naučíme se používat 3D skener, připravit si 3D model k vytištění a odneseme si jej vytištěný domů. Čeká na vás spousta atraktivních projektů a hranicí bude jen vaše fantasie.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Talentcentrum – Technecium, Pardubice: víkend 12. a 13.12. a sobota 19.12. 2020, 9:00-18:00

  • Kurz Digitální grafika, design a nová média

Tvůrčí práce s grafickými tabletem a aplikacemi jako je: Premiere – filmový střih, After Effects – vizuální efekty a pohyblivá grafika, Character Animator – 2D real-time animátor, Adobe Audition – mixování a úpravy zvuku nebo Adobe Spark zaměřený na tvorbu videopříběhů. To vše doplněné o možnost využívat nové technologie Průmyslu 4.0jako je 3D tisk, robotika či interaktivní prvky a senzory.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Talentcentrum – Technecium, Pardubice: vždy 4. sobota v měsíci, 8:30-12:30

  • Kroužek Přírodovědné Experimentárium / Fyzika, Chemie a Biologie v souvislostech – vlastní hlavou i rukama

Badatelské experimenty s fyziky, chemie a biologie s využitím moderních technologií průmyslu 4.0, které ve škole nezažijete. Ukážeme si jak se dělá přírodní věda. Proč je důležitý experiment. Co je to molekulární kuchyně. Jaký je svět nejmenších a největších rozměrů. Budeme vytvářet nové věci a ukážeme si jak se pro to můžeme inspirovat přírodou. To vše s odborníky z University Pardubice, Východočeského muzea, PřF UK a JHV Engineering.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Talentcentrum – Technecium, Pardubice: středa 14:00-16:00 a 16:00 – 18:00; čtvrtek 14:00-18:00

  • Kroužek Matematické hry a hlavolami

O tom, že matematika nejsou jen rovnice a také o tom, že čísel není potřeba se bát. Naučíme se na svět pohlížet jazykem matematiky a objevíme spoustu nových a zajímavých věcí v přírodě kolem nás.

Vhodné pro 1. a 2. stupeň ZŠ

Talentcentrum – Technecium, Pardubice: bude upřesněno

  • T-Klub 

Badatelský a Maker klub přemýšlivých a tvůrčích žáků a studentů, kteří s  podporou našich obdorných partnerů z VŠ, AV ČR a firem řeší své individuální nebo týmové projekty, účastní se odborných stáží, exkurzí, expedic a jiných prakticky zaměřených terénních aktivit.

Pravidelné schůzky probíhají každou středu a čtvrtek od 16:00 do 19:30 v Talentcentru Technecium  v Pardubicích. O konkrétních termínech stáží, exkurzí atp. budou účastníci průběžně, včas informováni.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Účast na oborových olympiádách, SOČ a technických soutěžích jako je Expo Science Amavet, soutěže Evropské kosmické agentury – CanSat, AstroPí je v ceně.

(19.2.2020 jsme v rámci FVTP v Pardubicích presentovali 10 běžících projektů: UDIF, ROV – PONORKA, 3D TISK VE STOMATOLOGII, DPZ – SATELITNÍ SNÍMKOVÁNÍ ZEMĚ, MIKROPLASTY 1 a 2, UTESLA SPACE PROGRAM – EARTH OBSERVERS, UTESLA SPACE PROGRAM – ORBITALMECHANICS, KAREL 2020 )

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Talentcentru Technecium, Pardubice, středa 16:00 – 18:00; čtvrtek 16:00-19:30

Gymnázium Mozartova Pardubice: běží pod názvem Klub A21 (pravidelné presenční nebo online schůzky 1x za 3 týdny ve středu od 15:00)

Pro registraci na jednotlivé kurzy vyplňte tento Google formulář.

Příspěvek se podle typu aktivity pohybuje v rozmezí 2050 – 2750 Kč/pololetí.
Při aktivním přístupu a dobrých výsledcích je možná až 50% sleva formou stipendijního programu JHV Engineering, případně kofinancování ze strany spolupracujících škol.
V případě zhoršení epidemiologické situace v souvislosti s COVID-19, budou aktivity případně dále realizovány po vzájemné dohodě v semidistančním až distančním režimu (dle situace/ podmínek případného “lockdownu”)

Budeme rádi pokud naši nabídku budete šířit dále mezi Vaše známé, kolegy a kamarády, leták s nabídkou presenčních kurzů je zde

Programy běží s podporou generálního partnera JHV Engineering s.r.o, FEI UPa a NIDV (Krajské sítě na podporu nadání) Královehradeckého a Pardubického kraje

TECHNECIUM – Talent centrum Průmyslu 4.0

Nádražní 641
533 51 Pardubice

Česká republika

KONTAKTY

A. Prokop – 774 143 458; prokop.alex@gmail.com

Jaroslav Bartel – 739 879 275

Translate »