5.4.2024 Pátečníci z Technecia uvádějí přednášku Lucie Tungul na téma Turecko a jeho (nejen) evropská identita

V roce 2023 slavila Turecká republika sté výročí, přitom však působí dojmem, že stále hledá a nenachází svou identitu. Diskuse o tom, jestli Turecko patří do Evropy a jestli má (a může) vstoupit do Evropské unie odráží nejen současný politický a ekonomický stav země, ale promítají se do ní historické narativy, domácí politické potyčky a zahraničněpolitické zájmy. Česká média podávají většinou jen velmi omezený pohled na vnitropolitický vývoj v zemi a na turecké vztahy s Evropou, Ruskem, či Spojenými státy. Proč by nás Turecko mělo zajímat, proč bude i nadále klíčovým aktérem evropské bezpečnosti a jaká je role turecké diaspory?
Lucie Tungul vystudovala mezinárodní vztahy na Miami University v Ohiu a politologii a evropská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Deset let působila na Fatih University v Istanbulu. V současné době pracuje jako odborná asistentka na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, je vedoucí́ výzkumu v institutu TOPAZ. Je členkou předsednictva České společnosti pro politické vědy a výkonnou editorkou časopisu Politologická revue.
Pokračujeme v živých přednáškách. Každý pátek se krátce před pátou setkáváme v budově Přírodovědecké fakulty na Benátské 2 v Krajinově posluchárně B14, která se nachází ve druhém mezipatře.
Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.
Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/
Translate »