1.12.2023 Pátečníci z Technecia uvádějí přednášku Zdislavy Pokorné na téma Proměna pražského hradu

Už více jak půl roku má Pražský hrad nové vedení v čele s prezidentem Petrem Pavlem. Za tu dobu už se na Hradě stihla odehrát celá řada zákulisních her a personálních čistek. Jak se proměnil Hrad pod vedením prezidenta a jeho kancléřky Jany Vohralíkové? A jaké si nese následky Hrad kvůli vládnutí Miloše Zemana a jeho okolí – Martina Nejedlého a Vratislava Mynáře? O tom bude mluvit Zdislava Pokorná, která se dění na Pražském hradě dlouhodobě věnuje a napsala o tom knihu Zemanovo finále.
Zdislava Pokorná je česká investigativní novinářka působící v Deníku N, která se zaměřuje na mapování klientelistických skupin a kauzy významného ekonomického dosahu. Je nositelkou Novinářské ceny za rok 2022. Působila rovněž v Seznam Zprávách či iRozhlase.
Pokračujeme v živých přednáškách. Nicméně pozor! Dochází ke změně místa konání. Od začátku října se budeme každý pátek (nejméně) do konce zimního semestru setkávat krátce před pátou v budově Přírodovědecké fakulty na Benátské 2 v Krajinově posluchárně B14, která se nachází ve druhém mezipatře.
Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.
Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/
Translate »