25.8.2023 Pátečníci z Technecia uvádějí přednášku Dana Černého na téma Je kryptozoologie pořád ještě sexy?

Kryptozoologie dostává v posledních dekádách na frak. Z původně zamýšlené seriózní vědecké disciplíny se stal záhadologický cirkus, spadající do ranku ufologie, parapsychologie a jiných pavěd. Ale měla někdy šanci být něčím jiným? Jak přírodovědce novověku napadlo, že by bájní či vyhynulí tvorové mohli někde přežívat? A mohou?
V přednášce se podíváme na historické kořeny kryptozoologie, možnosti přežívání záhadných tvorů ve stínu moderních technologií a hlavně jak s tím vším souvisí dlouhozobka svízelová.
Dan Černý, ilustrátor, autor komiksů, animátor, filmař a amatérský hudebník je absolventem Vysoké odborné školy filmové ve Zlíně a v nedávné době se stal členem týmu, který pro společnost Walt Disney kreslí kačera Donalda.
Pokračujeme v živých přednáškách. Sejdeme se tedy krátce před pátou opět v budově Přírodovědecké fakulty na Viničné 7 v posluchárně B3 Fotochemie (na dveřích je též označení P34), která se nachází v přízemí vlevo od hlavního vchodu.
Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.
Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/
Translate »