21.7.2023 Pátečníci z Technecia uvádějí přednášku Petry Hyklové na téma Byla (nebyla) jednou jedna planeta

Sluneční soustavu křižuje osm planet, několik planet trpasličích a statisíce planetek. Bývaly však doby, kdy jich sluneční soustava měla pět nebo třináct a o existenci dalších se pilně dohadovali astronomové. Jak objevit planetu? Jak najít planetu, která už neexistuje? A jak objevit planetu, která nikdy neexistovala?
 
Petra Hyklová (*1984) je postdoktorandkou na Filozofickém ústavu Akademie věd. Zabývá se novodobou historií přírodních věd, zejména astronomií a matematikou. Vyučuje na Matematicko-fyzikální fakultě UK, pomáhá s organizací Astronomické olympiády a popularizuje historii vědy a techniky, fyziku a ekologii pro školy i veřejnost.
 
Pokračujeme v živých přednáškách. Sejdeme se tedy krátce před pátou opět v budově Přírodovědecké fakulty na Viničné 7 v posluchárně B3 Fotochemie (na dveřích je též označení P34), která se nachází v přízemí vlevo od hlavního vchodu.
 
Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.
 
Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/836110964067109
 
Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=wkPGOnhqZmA
 
Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/
Translate »