24.2.2023 Pátečníci z Technecia uvádějí přednášku Kataríny Holcové na téma História klimatických zmien z dávnejšej minulosti a poučenie pre dnešok

Paleogeografické zmeny môžu byť iniciátorom dlhodobých klimatických cyklov: kde sa v rámci týchto cyklov práve nachádzame, brzdí alebo urýchľuje to súčasné klimatické zmeny? Aké „drobnosti“ ovplyvnili dlhodobý vývoj klímy v treťohorách: hrozia nám podobné udalosti? Existujú rozdiely medzi prirodzenými a človekom podmienenými klimatickými zmenami, alebo ako si s otepľovaním poradila v treťohorách príroda a čo sme ochotní urobiť my.
Pokračujeme v živých přednáškách. Sejdeme se tedy krátce před pátou opět v budově Přírodovědecké fakulty na Viničné 7 v posluchárně B3 (Fotochemie), která se nachází v přízemí vlevo od hlavního vchodu.
Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.
Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/
Translate »