9.12.2022 Pátečníci z Technecia uvádějí přednášku Davida Krále na téma Divokým Somálijskem

Procházka přírodou i univerzitním prostředím oficiálně neuznaného státu v Rohu Afriky.
David Král (*1959) vystudoval zoologii se zaměřením na entomologii na katedře zoologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde dlouhodobě působí. Zabývá se taxonomií, morfologií a fylogeografií hmyzu, zejména vrubounovitých brouků (Scarabaeoidea). Jeho výzkum je zaměřen především na přechodné zóny mezi zoogeografickými oblastmi, jednak mezi palearktickou a orientální (Čína, Himálaj), jednak mezi palearktickou a afrotropickou (Arabský poloostrov, Africký roh). Je předsedou České společnosti entomologické, členem České zoologické společnosti a editorem časopisu Acta Societatis Zoologicae Bohemicae.
Pokračujeme v živých přednáškách. Sejdeme se tedy krátce před pátou opět v budově Přírodovědecké fakulty na Viničné 7 v posluchárně B7 (Zoologie), která se nachází ve druhém patře přímo naproti hlavnímu schodišti.
Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.
Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/
Translate »