16.12.2022 Pátečníci z Technecia uvádějí přednášku Lenky Hrabalové na téma Dějiny v troskách – proč Blízký východ přichází o své památky

21. století přineslo Blízkému východu konflikty, jejichž průvodním jevem se stalo cílené ničení památek, často zaznamenané na kamery a vysílané do světa. Bylo cílem šokovat, šířit ideologii nebo jen ničit? Jak se a proč se z historických objektů stávají v současnosti cíle vysvětlí Lenka Hrabalová.
Lenka Hrabalová je arabistka a íránistka. Většinu času tráví na Blízkém východě a v Africe, kde v několika zemích studovala a žila, dalších mnoho procestovala.
Pokračujeme v živých přednáškách. Sejdeme se tedy krátce před pátou opět v budově Přírodovědecké fakulty na Viničné 7 v posluchárně B7 (Zoologie), která se nachází ve druhém patře přímo naproti hlavnímu schodišti.
Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.
Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/
Translate »