7.10.2022 Pátečníci z Technecia uvádějí přednášku Davida Anthony Procházky na téma Etika sociálních robotů

Kde by měli být sociální roboti prioritou a kde by měli být zakázáni? Jak to vidí lidé v EU? Jak se mění diskurz v tématu za posledních 20 let? Jaký je rozdíl v potřebách spotřebitele a výrobce?
David Anthony Procházka (1977) – vysokoškolský pedagog a popularizátor praxe postavené na důkazech. Na FPH VŠE založil Research Club a vede Centrum evidence-based managementu. Své znalosti čerpá mimo jiné ze studia na University of Cambridge (podnikání a později kognitivní psychologie), FPH VŠE (podniková ekonomika a management), a 1.LF UK (bioetika). Je členem Academy of Management, The Society for Judgment and Decision Making, FFellow of Center for Evidence-Based Management a interním členem CEVAST. Pracuje v mezinárodním týmu projektu CIMPLE, který má pomoci automatizovat některé kroky vedoucí k vyvracení dezinformací.
Pokračujeme v živých přednáškách. Sejdeme se tedy krátce před pátou opět v budově Přírodovědecké fakulty na Viničné 7 v posluchárně B3 (Fotochemie), která se nachází v přízemí. Stačí tedy vyjít první krátké schody u vrátnice a dát se po chodbě doleva.
Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.
Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/
Translate »