Olovo je souputník lidstva už od úsvitu naší civilizace. Na rozdíl od zlata či železa však nikdy nemohlo aspirovat na svou krásu, ani na tvrdost a houževnatost. Přesto i díky své zdánlivé obyčejnosti mnohokrát zásadním způsobem ovlivnilo vývoj mnoha civilizací. Je jen málo prvků, ke kterým bychom měli jako společnost takto komplikovaný vztah a zároveň se bez nich nebyli schopni v běžném životě obejít. Přijměte proto moji pozvánku na exkurzi do pozoruhodného světa tohoto ryze plebejského kovu.
Jan Havlík (*1985) vystudoval anorganickou chemii na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Během doktorského studia se zabýval výzkumem nanodiamantů v ÚOCHB AV ČR. Nyní se na Vysoké škole chemicko‑technologické v Praze věnuje přípravě budoucích učitelů chemie, péči o talentovanou mládež a popularizaci vědy. Jeho vášní je pořizování si nových knih, které se pak zpravidla nepřečtené hromadí všude v jeho okolí.
Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

TECHNECIUM – Talent centrum Průmyslu 4.0

Nádražní 641
533 51 Pardubice

Česká republika

KONTAKTY

A. Prokop – 774 143 458; prokop.alex@gmail.com

Jaroslav Bartel – 739 879 275

Translate »