19.3.2021 Pátečníci z Technecia uvádějí přednášku Vladimíra Sochy na téma Pravěk v České republice

Technecium ve spolupráci s popularizační sekcí Sisyfa – Pátečníci Vás zve na pátek 19. března v 17 hodin
na přednášku Vladimíra Sochy na téma Pravěk v České republice
Když se řekne dinosaurus nebo ptakoještěr, nejspíš si představíte pustiny Mongolska, Argentiny nebo Kanady. Zkameněliny velkých druhohorních plazů ale byly objeveny i na našem území a jeden „náš“ dinosaurus už má dokonce i své vědecké jméno. O všech těchto zajímavých objevech bude pojednávat tato přednáška.
Vladimír Socha (*1982 v Hradci Králové) je pedagogem, publicistou a popularizátorem paleontologie i přírodních věd obecně.
Jeho hlavním zájmem je věda o pravěkém životě – paleontologie (především tématika dinosaurů), dále také historie (zvláště období pravěku a starověku) a biologie (vertebrátní zoologie).
Ve volném čase přispívá do populárně naučných periodik, píše popularizační povídky a v současné době má na kontě již třináct knih o dinosaurech – Úžasný svět dinosaurů (vyšla květen 2009; druhé vydání únor 2012), Encyklopedie dinosaurů ve světle nejnovějších objevů (červen 2010), Dinosauři od Pekelného potoka (listopad 2010), Po stopách dinosaurů (listopad 2011), Objevy pod vrstvami času (květen 2014) a Neznámí dinosauři (2015; kniha byla nominována na Zlatou stuhu 2016 v kategorii naučné literatury pro děti a mládež). Dále Poslední dny dinosaurů (2016), Dinosauři v Čechách a Vymírání na konci křídy (obě 2017), Poslední den druhohor (2018) a dvojici knih Nová cesta do pravěku a Legenda jménem Tyrannosaurus rex (obě 2019).
Přednáší také pro laickou veřejnost v různých vzdělávacích institucích, překládá knihy z anglického jazyka, dělá korektury odborných knih o pravěku a poskytuje rozhovory pro televizní vysílání i pro rozhlasové pořady o vědě.
Translate »