16.12.2018 UTESLA Academy 21 – Víkend s vědou aneb „Vánoční inspirace“

V rámci UTESLA Academy 21 Vás srdečně zveme na Víkend s vědou 16.12.2018

/PŘEDNÁŠKY, EXKURZE, WORKSHOPY/

Kde: Open Science Hub, Kostelní 104, Pardubice

Kdy: v neděli 16.12. 2018 od 10:00 do 17:30.

PROGRAM:

10:00 – 13:00 Přednášky a tvůrčí dílna na téma Biomimetika, tenzegrity, kosmická architektura a robotika pro 21. století s Milanem Halouskem z České kosmické Kanceláře.

V rámci tvůrčí dílny budeme vytvářet malé i velké modely vesmírných konstrukcí (NASA) z tenzegritů, které můžete následně využít také k tvorbě originálních vánočních artefaktů. Vedle si toto si zájemci mohou vyzkoušet konstrukci „tradičních“ roverů s využitím aktivních prvků legorobotiky.

Na závěr proběhne exkurze do jedinečného industriálního prostředí Automatických mlýnů, kde je instalována výstava Vesmírná Odysea s tématem „Back 2 the Moon“, kterou společně obohatíme o tvůrčí výstupy z právě realizované dílny.

13:30 – 17:30 Hands on workshop s UTESLA „Ježíšku chci Arduino a Malinu“ zameřený na seznámení se s moderními DIY technologiemi jako je  Arduino a Raspberry Pí a jejich tvůrčím využitím v robotice, 3D tisku, které si prakticky vyzkoušíme při

  1. i) programování mise Astro Pi Zero a Astro Pi SpaceLab, kterou organizuje pro mladé badatele Evropská kosmické agentura s využitím jednodeskových počítačů Raspberry Pí na Mezinárodní kosmické stanici. (Více zde: https://www.esa.int/Education/AstroPI)
  2. ii) sestavení a oživení fukčního modelu kosmické sondy na bázi Arduino kitu s environmentálními senzory, vysílačem a přijímačem pro přenos telemetrie, který bude soutěžit v programu CanSat Evropské kosmické agentury (https://www.esa.int/Education/CanSat)

Vedle aktivit s tématem kosmického výzkumu můžete využít 3D modelování a 3D tisk či jednoduché elektro obvody na bázi plošných spojů k tvorbě originálního vánočního překvapení.

Na workshop navazují projektové aktivity s tématem využití Raspbery Pi na ISS pro dálkový průzkum země (Astro Pí),  stavba funkční sondy/nanosatelitu (CanSat a stratosférické sondy) a robotické ponorky (ROV) pro hydrobiologický výzkum. Případné zájemce zapojíme do řešení těchto projektů.

Víkend s vědou je vhodný pro žáky a studenty 11 – 19 let a jejich rodiče i pedagogy.  Max. počet účastníků je 12.  Cena za celý program je 350 Kč.

Registrace zde. Další informace na https://technecium.org

Zájemci o účast se mohou kontaktovat organizátory na E: [email protected] a T: 774143458

Translate »